KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13789208
nr 1378 9208
Sten Ekendahl
(1897-1968), Sverige
Oljemålning, Signerad, fiskare. Olja på duk, 47x65cm, yttermått inklusive ram: 67x87cm
Sten Ekendahl, svensk bildkonstnär född 1897, död 1968.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
500 kr
måndag 15 februari 2021
kl 19:39:43
12/2 11:22:48